Artur Andrus

O nim:
Urodził się w Lesku w 1971 roku, ale ogólnie pochodzi z Sanoka. Studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim i wtedy zaczęła się jego przygoda z radiem. W czasach studenckich współpracował z Rozgłośnia Harcerską i Radiem Rzeszów. Zasłynął tym, że na zaliczenie przeprowadził rymowany wywiad z Wojciechem Młynarskim. Od roku 1994 pracuje w radiowej Trójce. Prowadził już takie audycje, jak: „Trójka pod Księżycem”, „Teraz śmieszniej”, „Akademia rozrywki” oraz najbardziej znana „Powtórka z rozrywki”. Ponieważ Artur Andrus jest lubiany przez obiektyw, pojawia się również w telewizji. Ostatnio dość często można go zobaczyć w kultowym już programie „Szkło kontaktowe”, jest także prowadzącym teleturnieju „Tylko Ty”, nadawanego w TV Puls. Oprócz działalności radiowej, Artur Andrus także pisze. Tworzy wiersze, które ukazują się w różnych miejscach („Życie Warszawy”, „Przekrój”), a także piosenki, które śpiewają różni artyści (Grupa MoCarta, Czerwony Tulipan, Małgorzata Zwierzchowska i Olek Grotowski). Ponieważ to ciągle dla niego za mało, artysta stworzył własnego bloga. Jest także doskonałym konferansjerem. Prowadził większość przeglądów kabaretowych w kraju, m.in.: Mulatka w Ełku, PAKA w Krakowie, Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim. Na stałe można go zobaczyć w Łódzkiej Piwnicy Artystycznej Przechowalnia, na Kabaretowej Scenie Trójki w różnych miastach oraz w każdy poniedziałek w Piwnicy pod Harendą.
 
Kabaret:
Obecność Artura Andrusa na scenie nie ogranicza się tylko do prowadzenia imprez kabaretowych. Potrafi sam układać dowcipy i piosenki i ponad godzinę bawić nimi publiczność. Jego humor to przede wszystkim codzienna obserwacja rzeczywistości i kolekcjonowanie absurdów, z których wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy. Występ to przede wszystkim zbiór dziwnych i śmiesznych sytuacji, które przytrafiły się autorowi i jego znajomym. Wszystko poparte jest oryginalnymi „wycinkami życia” – plakatami, ulotkami, artykułami prasowymi, pismami urzędniczymi, które mimowolnie wywołują uśmiech. Dodatkową atrakcją jest zespół muzyczny, na żywo akompaniujący artyście przy piosenkach.

Najpopularniejsze numery:
  • Zabierzcie mi gitarę
  • Duś, duś gołąbki
Kultowy cytat:
  • Jestem prawdziwym Włochem, ale ze Skarżyska.
  • Piłem w Spale, Spałem w Pile.
Ciekawostki:
Artur Andrus cechuje się bardzo rozbudowana warstwą choreograficzną występów. Szacuje się, że podczas jednej piosenki porusza się 4,5 raza szybciej i wykonuje 6,78 więcej ruchów niż przeciętny Europejczyk przed telewizorem.

Organizacja imprez

Chcesz zorganizować imprezę z udziałem kabaretów? Potrzebujesz konferansjera kabaretowego?

Natalia Wojciechowska
tel: 77 441 01 01, kom. 668 034 391
mail: natalia@kabarety.com.pl

Lubię ten kabaretSklep kabaretowy

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem płyty DVD, CD tego kabaretu zapraszamy do naszego sklepu kabaretowego.