Grupa MoCarta

Ludzie:
 • Michał Sikorski
Skrzypce, z reguły drugie. Dzięki okularom sprawia wrażenie człowieka poważnego. Do czasu...
 • Filip Jaślar
Również gra na skrzypcach, równie dobrze, co Michał. Charakteryzuje się dużym podobieństwem do Toma Hanksa, czym się bardzo szczyci.
 • Paweł Kowaluk
Altowiolista o kamiennej twarzy i łagodnym usposobieniu. Uzdolniony wokalnie, co od czasu do czasu zdarza mu się udowodnić.
 • Bolek Błaszczyk
Gra na największym instrumencie w zespole – na wiolonczeli. Do zespołu dołączył jako ostatni.
Kabaret:
Eleganckie smokingi, instrumenty smyczkowe i muzyka poważna – to właśnie jest Grupa MoCarta. Pozornie zwykły kwartet klasyczny. Co jednak sprawia, że przyciąga miłośników dobrego kabaretu?
Powstali w 1995 roku w Warszawie. Od początku zajmowali się muzyką – w szerokim tego słowa znaczeniu. Zaczęli od klasyki, bawiąc się nią, zabierając jej dostojną powagę i sztywność sali koncertowej. Stopniowo zajęli się też innymi gatunkami – hip-hopem, rockiem, popem czy muzyką country. Wszystkie utwory wykonują jednak za pomocą dwóch par skrzypiec, altówki i wiolonczeli. Używają także ogólnodostępnych przedmiotów użytkowych, z których wydają niebanalne dźwięki.
Grupa MoCarta początkowo prezentowała żarty muzyczne w telewizji Canal+, a w 1997 po raz pierwszy wystąpiła przed publicznością. Do tej pory ukazały się dwie płyty kwartetu - "Mozart wiecznie żywy" i "Kreatury czyli Cztery Pory Roku według Grupy MoCarta". Zespół wykonuje również repertuar klasyczny.
Nagrody:
 • 1997 - "Złota szpilka" - Grand Prix XVIII Biesiad Satyry i Humoru w Lidzbarku Warmińskim
 • 1998 i 2000- II nagroda Przeglądu Kabaretów PaKa w Karkowie
 • "Pingwin z brązu" - nagroda zielonogórskiego środowiska kabaretowego
 • 2002 - Grand Prix Festiwalu Dobrego Humoru w Trójmieście
Najpopularniejsze numery:
 • Wyścig
 • Dyrygent na kacu
 • Gitara
Kultowe cytaty:
 • ♪♫♪♫♪♫♪♫ ♪♫♪♫
 • ♪♪♪♪ ♫ ♫
 • ♫♫ ♫ ♪♪♪♪#♪♫
Ciekawostki:
Wszyscy członkowie Grupy MoCarta zużyła już łącznie 384.400 km strun. Równa się to średniej odległości księżyca od Ziemi.
Wymagania techniczne:
OGÓLNE:
Prosimy o zapewnienie zespołowi warunków występu maksymalnie zbliżonych do teatralnych, tj. występ wyłącznie przed publicznością siedzącą w rzędach

- zapewnienie przynajmniej 45-minutowej próby od dwóch i pół do godziny przed rozpoczęciem koncertu

- ewentualne nagrania telewizyjne, radiowe, etc. (przeznaczone wyłącznie do niekomercyjnych celów reportażowych) możliwe są jedynie w czasie pierwszych dziesięciu minut występu i wymagają każdorazowo ustalenia z członkami Grupy przed występem

- ewentualne fotografowanie możliwe jest jedynie podczas pierwszych dziesięciu minut występu, bez użycia fleszu i wymaga każdorazowo indywidualnej zgody Grupy MoCarta

- zapewnienie sześciu darmowych biletów na występ

- zapewnienie (na potrzeby sprzedaży płyt DVD) przed salą dwóch stołów o całkowitej długości 3 metrów, przykrytych czarnym materiałem o długości sięgającej podłogi

HOTEL

- hotel - 5 pokoi jedno- lub dwuosobowych lub z przeznaczeniem dla jednej osoby. Ostatecznie dwa pokoje dwuosobowe i jeden jednoosobowy.

- standard hotelu - preferowane cztery gwiazdki

- mile widziany darmowy dostęp do internetu w każdym pokoju hotelowym

- Hotel położony nie dalej niż 3 km od miejsca koncertu

SCENA

- podest minimum 4 x 6 m (4m głębokość, 6m szerokość), (nie jest konieczny w przypadku podniesionej sceny - wysokość minimum 50 cm)

- 5 czarnych zwykłych krzeseł bez poręczy bocznych (podłokietników)

- kulisa lub zastawka ciemna min. 2 x 2 metry (nie jest konieczna w przypadku osobnego pomieszczenia z bezpośrednim dostępem ze sceny)

GARDEROBA I CATERING

- zespół przyjeżdża ok. 3 godz. przed koncertem

- próba dźwięku powinna się odbyć na dwie godziny przed rozpoczęciem koncertu

- dwie garderoby

- catering podczas próby i koncertu - ciepłe i zimne napoje, owoce i snacki (przygotowane w garderobach 3 godz. przed koncertem)

DŹWIĘK

Uwaga! Koncert może być realizowany wyłącznie przez akustyka polecanego przez Grupę MoCarta
Akustyk powinien mieć możliwość zmiany świateł w trakcie koncertu ze swojego stanowiska

- prosimy o zapewnienie nagłośnienia sali / mixer z dwunastoma wejściami mikrofonowymi (jeśli to możliwe - analogowy)

- 1 mikrofon bezprzewodowy dynamiczny

- trzy monitory (odsłuchy) na dwóch torach na scenie - dwa monitory z tyłu za krzesłami muzyów (tor 1); jeden monitor z przodu, z prawej strony (tor 2) patrząc ze sceny

- 3 di-boxy na scenie

- - możliwość podłączenia minidysku do mixera. 1 minidysk jest używany na scenie. Sygnał stereo podawany jest 10 metrowym kablem Grupy do 2 d-boxów. Drugi minidysk podłączany jest przy mixerze. Grupa przywozi swoje własne minidyski

ŚWIATŁO

- oświetlenie sceny: przód - 4 białe reflektory niezbędne do oświetlenia danej sceny (po dwa min 1000 Wat na stronę), tył - ewentualnie dwie białe kontry.
dodatkowo: możliwość podłączenia stroboskopu i kolorofonu na obu brzegach sceny (2x sieć).

- możliwość uzyskania efektu całkowitego zaciemnienia w trakcie trwania koncertu. Akustyk obsługujący koncert musi mieć możliwość wyłączenia świateł ze swojego miejsca. Wszystkie inne światła muszą zostać wyłączone.

Organizacja imprez

Chcesz zorganizować imprezę z udziałem kabaretów? Potrzebujesz konferansjera kabaretowego?

Darek Grzegocki
tel: 77 442 02 20, kom. 668 515 513
mail: darek@kabarety.com.pl

Lubię ten kabaretSklep kabaretowy

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem płyty DVD, CD tego kabaretu zapraszamy do naszego sklepu kabaretowego.