Steffen Moller

O nim:
Urodził się w 1971 roku w Wuppertalu, w Niemczech. Sam Steffen często podkreśla, że to byłe RFN, bo mieszkańcy Niemiec zachodnich wzbudzają w Polsce większe zaufanie. Ukończył filozofię i teologię protestancką w Berlinie. Na studiach jeździł skuterem i grał na kontrabasie w zespole Die Harten Schanker. Nad Wisłą znalazł się po raz pierwszy w roku 1992 za sprawą ogłoszenia „Kurs języka polskiego w Krakowie, 2 tygodnie, 600 marek”. Przyjechał i... spodobało mu się. Wrócił jeszcze do Berlina skończyć studia i już jako magister, w roku 1994, przyjechał do Polski na stałe. Zamieszkał w Warszawie i zaczął uczyć niemieckiego – w liceum im. Królowej Jadwigi, na Uniwersytecie Warszawskim oraz w szkołach prywatnych. W międzyczasie nagrywał kasety przeznaczone do nauki tego języka. Po sześciu latach kariery pedagogicznej nastąpił przełom i Steffen Möller postanowił zostać aktorem.
Kabaret:
Momentem przełomowym w karierze satyryka była przeprowadzka do Krakowa, gdzie wystawił po niemiecku monodram „Kontrabasista”. Następnie stworzył swój pierwszy program kabaretowy „Rozważania o Fauście” – tym razem już po polsku. Na zaproszenie Artura Andrusa zaczął występować w Piwnicy pod Harendą i wrócił do Warszawy. Tam został zauważony przez producentów serialu „M jak miłość” i zaproponowali mu rolę w serialu. Po pewnym czasie Monika Richardson zaprosiła go do programu „Europa da się lubić”. Prowadził też pierwszą edycję programu „Załóż się” – od września do grudnia 2005. Aktualnie Steffen Möller jeździ ze swoim drugim programem „Niemiec na Młocinach”. Jego humor, to przede wszystkim szukanie różnic i podobieństw między Niemcami i Polakami. Wyszydzanie absurdów u obu narodów i nie pozbawiona autoironii krytyka stereotypów. Humor Steffana niewątpliwie przyczynia się do naszego cieplejszego spojrzenia na zachodnich sąsiadów, ale też pozbawia nas kompleksów, bo pokazuje nam, że każdy naród ma swoje dobre i złe strony. Do tej pory kabareciarz wydał dwie płyty CD: „E tam Unia!” i „Niemiec na Młocinach”. Napisał także książkę „Polska da się lubić”.
Filmy:
  • 2004 - Koniec wojny
  • 2002-2003 - Kasia i Tomek
  • 2000 - M jak Miłość
Nagrody:
  • 2004 - Telekamera 2004, nagroda przyznawana przez czytelników pisma "TeleTydzień" w kategorii: rozrywka; za udział w programie "Europa da się lubić" LI> 2004 - Wiktor 2003, w kategorii: odkrycie roku LI> 2005 - Krzyż Zasługi ze Wstęgą Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec
Najpopularniejsze numery:
  • Rock’n Pol
  • Lokomotywa
  • Najostrzejszy antyniemiecki dowcip
Kultowy cytat:
  • Pan nie jest z Warszawy?
  • Jest na banhofie, ciężko maszyna.
  • Pan jest niemieckim turystą? To noży nie ma.
Ciekawostki:
Steffen Möller reprezentuje dobrych Niemców, którzy stanowią 1/3 populacji Republiki. Kolejne 2/3 to: źli Niemcy (1/3) i przeciętni Niemcy (1/3).

Wymagania techniczne :

Mikrofon bezprzewodowy na statywie
2 odsłuchy ( min. 1)
CD,

Zastawka na scenie - parawan
Oświetlenie: 8 parów (po 4 na każdą stronę w tym 2 białe)
Nagłośnienie odpowiednie do warunków sali (Moc głośników min. 500 W na stronę)

Organizacja imprez

Chcesz zorganizować imprezę z udziałem kabaretów? Potrzebujesz konferansjera kabaretowego?

Darek Grzegocki
tel: 77 442 02 20, kom. 668 515 513
mail: darek@kabarety.com.pl

Lubię ten kabaretSklep kabaretowy

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem płyty DVD, CD tego kabaretu zapraszamy do naszego sklepu kabaretowego.